نمایش وضعیت در یاهو


 • انجمن
 • به وب ســـایت رسمی انجمن صادر کنندگان خدمات فنی ومهندسی ایران خوش آمدید.
  ورود کاربران
  ثبت نام
  فراموشی رمز ورود
  آمار بازدید
  گالری عکس ویژه
  شرایط عضویت

  دریافت فایل pdf شرایط عضویت

  دریافت فایل pdf فرمهای عضویت

   

  اعضای این انجمن از خدمات زیر بهره مند میباشند :

  • شرکت فعال در کمیته های تخصصی به منظور اصلاح و بهبود نظام صادرات خدمات فنی و مهندسی
  • دسترسی به اطلاعیه ها، بخشنامه ها، مقالات، اطلاعات و مناقصه های بین المللی از طریق ماهنامه و وب سایت انجمن
  • دسترسی روزانه به مناقصات و اطلاعیه ها از طریق ایمیل اختصاصی معرفی شده اعضا
  • دسترسی به اطلاعات کامل خدمات فنی و مهندسی از طریق وب سایت انجمن
  • شرکت در کنفرانس ها و سمینارهای آموزشی انجمن
  • شرکت در دوره های تخصصی و آموزشی انجمن
  • همراهی با اعضای هیات های رسمی کشور در سفرهای خارجی
  • حضور در هیات های بازاریابی اعزامی به بازارهای هدف
  • استفاده از خدمات حقوقی، مالی و مشاوره ای انجمن در تکمیل و مراحل احراز صلاحیت در سایر کشورها، تکمیل فرم شرکت در مناقصه، همکاری و مذاکره و عقد قرارداد
  • استفاده از بانک اطلاعاتی انجمن
  • بهره مندی از حمایت های دولتی از طریق انجمن
  • بررسی قراردادهای صدور خدمات فنی و مهندسی، صورت وضعیتها و صورت حسابهای مربوط، محاسبه جوایز صادراتی متعلقه شرکتها و انعکاس آن به سازمان توسعه تجارت ایران جهت طرح و تصویب توسط کمیته ماده 19 و پرداخت جایزه
  • و خدمات متعدد دیگر

  با توجه به مراتب فوق جهت عضویت در انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران خواهشمند است شرایط عضویت مطالعه گردیده و فرم های ضمیمه تکمیل و ارسال گردد.

   

   

   

  آئین نامه عضویت انجمن :

  آئین نامه تشخیص صلاحیت وعضویت درانجمن با هدف تعیین شرایط ونحوه رسیدگی وپذیرش درخواست عضویت متقاضیان تدوین گردیده تا با فراهم شدن امکان عضویت برای کلیه متقاضیان حائز شرایط، انجمن بتواند بعنوان تشکلی فراگیر درکلیه رشته های خدمات فنی و مهندسی جایگاه آرمانی خود را در تحقق موضوع اساسنامه خویش ارتقاء دهد.لذا با عنایت به مطالب عنوان شده و بر اساس ماده 8 اساسنامه انجمن صادر کنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران دارای سه نوع عضو به شرح ذیل می باشد:

  اعضای اصلی :

  کلیه شرکتها و موسساتی که به امر خدمات فنی ومهندسی و یا صدور خدمات آن اشتغال داشته باشند ، در صورت دارا بودن شرایط عضویت اعضاء اصلی به عنوان این عضو انجمن پذیرفته میگردند . این اعضاء دارای حق رای در مجامع انجمن می باشند.

  اعضای فرعی :

  کلیه شرکتها و موسساتی که به امر خدمات فنی ومهندسی و یا صدور خدمات آن اشتغال داشته و فاقد شرایط عضویت اعضاء اصلی انجمن باشند، در صورت دارا بودن شرایط عضویت عمومی به عنوان عضو فرعی انجمن پذیرفته میگردند . این اعضاء دارای حق رای در مجامع انجمن نمی باشند.

   اعضای وابسته:

  شامل انجمن ها و تشکل های صنفی حرفه ای، فنی ومهندسی می گردد . نمایندگان این انجمن ها در صورت دعوت هیئت مدیره انجمن در جلسات هیئت مدیره بدون حق رای شرکت می نمایند. انجمن ها و تشکل های وابسته به انجمن عبارتند از:

  1. انجمن شرکت های ساختمانی
  2. انجمن شرکت های تاسیساتی و تجهیزاتی
  3. جامعه مهندسان مشاور ایران
  4. انجمن مهندسان مشاور معمار و شهرساز

   

  اعضای افتخاری:

  شامل کلیه متخصصان داخلی وخارجی ، مدیران برتر، اساتید دانشگاه ، فارغ التحصیلان نمونه و....که دارای تجربه و یا سابقه خدمات ارزنده ای در زمینه  مدیریت ، پژوهش ، نوآوری و... در  انجام امور فنی ومهندسی بوده باشند بعنوان عضو افتخاری در انجمن صادرکنندگان خدمات فنی ومهندسی ایران پذیرفته میگردند.انجمن با تشکیل کمیسیونهای تخصصی ، سمینارها و جلسات ، با دعوت از این اعضاء ، از دانش وتجربیات این گروه بهره مند میگردد.

      تبصره 1: انجمن می تواند بعضی از مقامات دولتی و خصوصی را با تصویب هیئت مدیره به عضویت افتخاری بپذیرد.

      تبصره 2: اعضای وابسته وافتخاری می توانند بدون حق رای در مجامع عمومی شرکت نمایند.

   

  شرایط عمومی عضویت (اعضاء فرعی ):

  1. کلیه شرکتها و موسساتی که به امر خدمات فنی ومهندسی اشتغال داشته ویا به صدور این خدمات مبادرت می ورزند و بطور کلی در یکی از تقسیم بندیهای ذیل قرار بگیرند:
   1. مهندسین مشاور
   2. پیمانکار
  2. دارا بودن یکی از شرایط زیر:
  3. عضویت در یکی از چهار تشکل اصلی پایه گذار انجمن
  4. دارا بودن رتبه بندی معاونت برنامه ریزی وراهبردی ریاست جمهوری
  5. دارا بودن سابقه فعالیت در پروژه های خارجی
  6. فعال بودن در رشته های خدمات فنی ومهندسی و یا صادرات آن با تایید انجمن های تخصصی خدمات فنی ومهندسی و با تایید هیئت مدیره انجمن
  7. درخواست کتبی و تکمیل فرم های عضویت
  8. قبول اساسنامه انجمن صادرکنندگان خدمات فنی ومهندسی ایران وتعهد بر اجرای آن
  9. تعهد به پذیرش مصوبات مجمع عمومی در دوره های قبل از عضویت وبعد از عضویت
  10. تعهد به پرداخت جرایم تاخیر، در پرداخت حق عضویت سالیانه ،که درآئین نامه حفظ شرایط عضویت انجمن مشخص گردیده است.
  11. تعهد به حفظ شرایط عضویت واعلام به موقع تغییرات ثبتی ایجاد شده به انجمن
  12. تعهد به حفظ منافع انجمن در شرایط اخذ جایزه صادراتی
  13. پرداخت مبلغ ورودیه جهت عضویت و حق عضویت سالیانه به حساب انجمن صادرکنندگان خدمات فنی ومهندسی ایران که توسط انجمن مشخص واعلام می گردد.

  درصورتیکه شرکتهائی استثناً دارای شرایط زیر بوده باشند با تایید کمیته پذیرش عضویت، میتوانند بعنوان عضو انجمن صادر کنندگان خدمات فنی ومهندسی ایران پذیرفته گردند:

   

  1. شرکتهائیکه در زمینه مصالح وتجهیزات مهندسی فعالیت می نمایند در صورتیکه قرارداد منعقده خارجیشان شامل فروش کارخانه یا مصالح یا تجهیزات بوده و اجرای کارخانه یا پروژه مربوطه را هم بعهده داشته باشند می توانند با ارائه مدارک ومستندات لازم به عضویت انجمن درآیند.
  2. کنسرسیوها یا مشارکت های مدنی ایرانی در صورت دارا بودن شرایط عضویت می توانند به عضو انجمن درآیند ولی پرداخت حق عضویت آنها با در نظر گرفتن تعداد اعضایشان بصورت ذیل قابل پرداخت می باشد:

  ردیف

  تعداد اعضاء کنسرسیوم یا مشارکت

  مبلغ ورودیه به ازای هر شرکت

  حق عضویت به ازای هر شرکت

  1

  از 2 عضو لغایت 5 عضو

  3،000،000ریال

  2،000،000ریال

  2

  از 6 عضو به بالا

  2،500،000ریال

  1،800،00ریال

   

   

   

  1. شرکت های مهندس مشاور که تمام و یا قسمتی از سهام آنها دولتی می باشد و امکان عضویت در جامعه مهندسان مشاور ایران را ندارند در صورتیکه سابقه تاسیس شرکت از ده سال بیشتر بوده و در مدت مذکور حداقل 20 پروژه معتبر را طراحی نموده باشند با تایید کمیته پذیرش عضویت می توانند به عضویت انجمن نائل شوند.
  2. شرکت های سرمایه گذاری که در اساسنامه شان پیش بینی سرمایه گذاری خارج از کشور را نموده باشند.

   

  گواهینامه ها دوره عضویت اعضاء فرعی به میزان یک سال اعتبار داشته و واریز مبلغ حق عضویت سالانه برای تحقق عضویت در هرسال لازم می باشد.پرداخت به موقع حق عضویت موجب کسب امتیاز برای شرکتهای عضو می باشد.

   

  نحوه رسیدگی و تشخیص صلاحیت اعضاء اصلی :

  شرکتهائی که متقاضی عضویت اصلی انجمن می باشند، در صورت دارا بودن شرایط می توانند پرسشنامه های مربوطه را تکمیل و به واحد بررسی صلاحیت اعضاء اصلی که از این پس بعنوان واحد تشخیص صلاحیت نامیده می شود ارسال نمایند ، واحد مربوطه مدارک را با توجه به آئین نامه اعضاء اصلی انجمن کنترل وبررسی نموده ودر صورت تکمیل بودن فرم ها و مدارک مورد نیاز واحراز شرایط مذکور،پرونده جهت بررسی نهائی به مسئول کمیته پذیرش تسلیم می شود.

  کمیته پذیرش عضویت اعضاء اصلی از سه نفر تشکیل می گردد. نفر اول سرپرست کمیته : که عضو هیئت مدیره انجمن ، دارای تجربه کافی، مطلع و آشنا به کلیه امور شرکتها بوده و با توجه به ماهیت پروژه های داخلی وخارجی صلاحیت شرکتها را بر مبنای  سابقه فعالیت ایشان بتواند بررسی و ارزیابی نماید. نفر دوم کارشناس ارشد مشاوران یا پیمانکاران : که از اعضاء هیئت مدیره می باشد و بطور گردشی با توجه به نوع شرکت (مشاور یا پیمانکار) به کمیته دعوت می شود. فعالیت و تجربه حرفه ای این شخص می بایست در یکی از شرکتهای مشاور یا پیمانکار بوده باشد تا بتواند صحت مدارک ، اطلاعات و توان شرکت متقاضی را تشخیص بدهد. نفر سوم کارشناسی مجرب ومطلع از کارکنان واحد تشخیص صلاحیت انجمن که به مدارک ، مستندات واطلاعات ارائه شده از طرف شرکت متقاضی آگاهی و اشراف کامل داشته وبتواند امر تصمیم گیری را در کمیته تسریع بخشد. این کارشناس بعنوان منشی جلسه بطور ثابت در کلیه جلسات کمیته حضور خواهد داشت.

   

  کمیته پذیرش پس از بررسی مدارک شرکت ، نظر کارشناسی خویش در مورد قبولی و یا عدم قبولی شرکت بعنوان عضو اصلی انجمن ،حداکثر ظرف مدت 15 روز کتباً از طریق منشی جلسه به واحد تشخیص صلاحیت منعکس نموده در نهایت واحد تشخیص صلاحیت نتیجه جلسه کمیته پذیرش را به شرکت متقاضی اعلام می نماید.     

   نام شرکتهائی که عضویت آنها مورد پذیرش قرار گرفته توسط کمیته به هیئت مدیره انجمن اعلام گردیده و درصورت تائید مراتب توسط هیئت مدیره ، گواهینامه عضویت شرکت متقاضی بعنوان عضو اصلی انجمن صادر کنندگان خدمات فنی ومهندسی ایران صادر و تحویل شرکت میگردد .

  در صورت عدم پذیرش شرکت بعنوان عضو اصلی انجمن، چنانچه متقاضی نسبت به رای صادره اعتراض داشته باشد، می تواند درخواست خود را بهمراه دلایل و مدارک مورد نیاز حداکثر ظرف مدت یک ماه جهت بررسی مجدد به واحد تشخیص انجمن تسلیم نماید. اعتراض های وارده از طرف  متقاضیان در کمیته مورد بررسی قرار گرفته و گزارش مربوطه به هیئت مدیره اعلام میگردد. هیئت مدیره با توجه به نتایج بررسی و گزارش ارائه شده از طرف کمیته پذیرش اخذ تصمیم نموده و در نهایت مصوبه مربوط توسط دبیر انجمن کتباً به اطلاع متقاضی رسانده می شود.

       گواهینامه های عضویت اعضاء اصلی به میزان یک سال اعتبار داشته و در هنگام تمدید گواهینامه لازم است مدارک ذیل جهت تکمیل پرونده و ارزیابی شرکت در یکسال گذشته به واحد تشخیص صلاحیت انجمن ارائه گردد.

  • ارائه لیست مناقصات پروژه های خارجی که متقاضی در آنها شرکت نموده است.
  • ارائه لیست پروژه های خارجی که متقاضی در طی عضویت در انجمن موفق به انجام آن شده است.
  • ارائه لیست پروژه های انجام شده ویا در دست اقدام داخلی در دو سال اخیر
  • ارائه یکی از لیست های بیمه تامین اجتماعی شرکت در سال تمدید گواهینامه
  • ارائه کپی فیش واریزی حق عضویت انجمن در دوسال اخیر
  • ارائه آخرین روزنامه تغییرات ثبتی شرکت (تغییرات هیئت مدیره ،تغییرآدرس ،تغییرات اساسنامه و...)

   

  آئین نامه حفظ شرایط عضویت:

  1. کلیه اعضاء موظفند که حق عضویت خویش را پس از اعلام انجمن درنیمه اول هرسال پرداخت نمایند.

  تبصره 4: مبلغ ورودیه به انجمن در بدو عضویت 30،000،000  ریال و رقم حق عضویت سالیانه به میزان 15،000،000 ریال می باشد که درصورت تغییر به اطلاع اعضاء خواهد رسید.

  1. در صورت عدم پرداخت به موقع حق عضویت، شرکت متعهد است که حق عضویت سالیانه خویش را به همراه جرایم تاخیر تعیین شده به شرح ذیل پرداخت نماید:
  • پرداخت 10% از حق عضویت سالیانه درصورت تاخیر به میزان 3 ماه از سررسید پرداخت حق عضویت
  • پرداخت 20% از حق عضویت سالیانه درصورت تاخیر به میزان 6 ماه از سررسید پرداخت حق عضویت
  • پرداخت 25% از حق عضویت سالیانه درصورتیکه بیش از 9 ماه از سررسید پرداخت حق عضویت تاخیر داشته باشد.

            در صورتیکه تاخیر در پرداخت حق عضویت انجمن، توسط شرکتی بیشتر از یکسال گردد، شرایط ادامه عضویت شرکت مذکور با نظر هیئت مدیره انجمن تحقق خواهد یافت.

   

  1. شرکتهائی که قبلاً به عضویت انجمن صادرکنندگان خدمات فنی ومهندسی ایران درآمده باشند وبهر دلیلی (بجز اخراج) از عضویت انصراف داده باشند ومجدداً مایل به عضویت باشند بایستی 30% حق عضویت دورانی که از انجمن خارج شده اند به اضافه بدهی های حق عضویت دوران قبلی را پرداخت نمایند تا امکان عضویت مجدد مقدور گردد.