نمایش وضعیت در یاهو


 • انجمن
 • به وب ســـایت رسمی انجمن صادر کنندگان خدمات فنی ومهندسی ایران خوش آمدید.
  ورود کاربران
  ثبت نام
  فراموشی رمز ورود
  آمار بازدید
  گالری عکس ویژه
  صادرات غیرنفتی 77 میلیارد دلاری هدف سال 94
  icc

  اتاق تهران:

  صادرات غیرنفتی 77 میلیارد دلاری هدف سال 94

   

  تهران - ایرنا - وزارت صنعت، معدن و تجارت سیاست تجاری کشور برای سال 1394 را برپایه دستیابی به صادرات 77 میلیارد دلاری برای این سال به منظور صادرات غیرنفتی (کالا و خدمات) هدف گذاری کرده و سیاست گذاری واردات کشور نیز در جهت ارتقای توان رقابت پذیری تولیدات داخلی صورت خواهد گرفت.

   

  به گزارش ایرنا از اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی تهران حاکیست: براساس برنامه کمی وزارت صنعت، معدن و تجارت در ارتباط با سیاست گذاری تجاری سال 94 در حالی صادرات 61 میلیارد و یکصد میلیون دلاری برای کالا و صادرات 15 میلیارد و 600 میلیون دلاری برای خدمات در نظر گرفته شده که در سال گذشته صادرات کالا به میزان 50 میلیارد دلار و خدمات نیز 13 میلیارد دلار محقق شد.

  جزئیات هدف گذاری وزارت صنعت، معدن و تجارت از توسعه صادرات غیرنفتی کشور نشان می دهد در بخش های مختلف برنامه ها مشخص شده بگونه ای که در سال جاری به میزان 15 میلیارد دلار برای صادرات میعانات گازی، 35 میلیارد و 200 میلیون دلار برای صادرات محصولات صنعتی به همراه محصولات پتروشیمی، چهار میلیارد و 400 میلیون دلار برای صادرات محصولات معدنی، پنج میلیارد و 500 میلیون دلار برای صادرات محصولات کشاورزی و دامپروری و یک میلیارد دلار نیز برای صادرات سایر کالاها در نظر گرفته شده است.

  همچنین برای صادرات کل کالاها در سال جاری، میزان 61 میلیارد و یکصد میلیون دلار هدف گذاری شده است.

  برپایه آمار گمرک از صادرات غیرنفتی کشور در سال گذشته، صادراتی به میزان 14 میلیارد دلار برای میعانات گازی، 14 میلیارد دلار برای محصولات پتروشیمی (به جز صنعت) و 50 میلیارد دلار برای کل کالاها محقق شده است.

  علاوه براین در گروه خدمات نیز وزارت صنعت، معدن و تجارت برای سال 94 صادرات دو میلیارد دلاری را برای خدمات فنی و مهندسی، 300 میلیون دلار برای صادرات خدمات فناوری اطلاعات، هفت میلیارد و 800 میلیون دلار برای صادرات خدمات گردشگری، چهار میلیارد دلار برای صادرات خدمات حمل ونقل و ترانزیت و به میزان یک میلیارد و 500 میلیون دلار صادرات برای خدمات نیروی کار و سایر هدف گذاری کرده است.

  صادرات کل خدمات در سال جاری، رقم 15 میلیارد و 600 میلیون دلار هدف گذاری شده و از سوی دیگر وزارت صنعت، معدن و تجارت امسال، توسعه صادرات ماشین آلات و تجهیزات صنعتی و خدمات فنی مهندسی مربوطه را در دستور کار خود قرار داده است، همچنین در نظر دارد ساماندهی صادرات محصولات پتروشیمی با رویکرد ایجاد ارزش افزوده بالاتر و ارزآوری بیشتر با توجه به ظرفیت بسیار بالا، توان گسترده و کیفیت مناسب صنایع و تولیدکنندگان داخلی به نحوی که مواد پتروشیمی در اختیار واحدهای تولیدی قرار گیرد به محصول نهایی با ارزش افزوده بیشتر تبدیل و مازاد نیاز داخلی صادر شود.

  واردات چوب با پوست و کمک به توسعه زراعت چوب برای تامین مواد اولیه صنایع چوب و کاغذ، تسهیل در واردات چوب و پیگیری مصوبه تیر ماه سال 92 را نیز برای سال 94 هدف گذاری شده است .

  رفع مشکلات موجود درخصوص ورود موقت گندم و روغن خام از دیگر اهداف وزارت صنعت، معدن و تجارت به منظور توسعه صادرات کشور در سال جاری است. علاوه بر این وزارت صنعت، معدن و تجارت در خرید کالاهایی که ساخت داخل ندارند بررسی و تعیین راهکاری برای استفاده از فاینانس های خارجی و پیگیری تصویب و اجرای این پیشنهاد را نیز در دستور کار خود قرار داده است.

  ساماندهی، روان سازی و تسهیل تعیین میزان ساخت داخل و امور مربوط به معافیت گمرکی ماشین آلات و همچنین پیگیری مباحث مربوط به صنعت حلال به منظور توسعه صادرات آن از دیگر سیاست های وزارت صنعت، معدن و تجارت در توسعه تجارت کشور در سال 94 اعلام شد.

  طرح ایجاد و توسعه صنایع صادرات گرا در حد فاصل جاسک - گواتر از طریق اجرای طرح های سرمایه گذاری در این منطقه مانند احداث کارخانه ساخت قوطی و درب آسان بازشو کنسرو، احداث کارخانه تولید احجام اتیلنی و احداث کارخانه کوتینگ لوله های فولادی از دیگر برنامه های پیش بینی شده در این بخش است.

   

  ایرنا

   

   

  1394-1-26   |  09:45:50
  نظر شما
  CAPTCHA
  نظرسنجی

  نظر خود را درباره این خبر درج کنید ثبت کنید؟
  عالی
  خوب
  متوسط
  ضعیف