نمایش وضعیت در یاهو


 • انجمن
 • به وب ســـایت رسمی انجمن صادر کنندگان خدمات فنی ومهندسی ایران خوش آمدید.
  ورود کاربران
  ثبت نام
  فراموشی رمز ورود
  آمار بازدید
  گالری عکس ویژه
  ایران به عنوان یک قدرت سیاسی منطقه جایگاه هجدهمین اقتصاد جهانی را دارد
  icc

  معاون وزیر اقتصاد:

  ایران به عنوان یک قدرت سیاسی منطقه جایگاه هجدهمین اقتصاد جهانی را دارد

  تهران -ایرنا - معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: جمهوری اسلامی ایران در منطقه یک قدرت سیاسی و اقتصادی محسوب می شود و اکنون هجدهمین جایگاه اقتصاد جهان را به خود اختصاص داده است.

  به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، محمد خزاعی روز یکشنبه در اجلاس بین المللی معدن و صنایع معدنی ایران در مرکز همایشهای برج میلاد به تشریح فضای آتی اقتصاد و سرمایه گذاری در ایران پرداخت و اظهار داشت: براساس قانون اساسی کشورمان سیاست خصوصی سازی به عنوان یک نقطه عطف برای فعالیت های اقتصادی دنبال می شود.

  رییس سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران تصریح کرد: حجم تجارت خارجی ایران در سال 1393 (2014) با وجود تحریم های غیرمنصفانه بر کشورمان به 90 میلیارد دلار رسید و این رقم نشانگر اهمیت جایگاه کشورمان است.

  وی یادآور شد: جمهوری اسلامی برخی قوانین گذشته در مورد سرمایه گذاری خارجی را مورد تجدید نظر قرار داده به طوری که سرمایه گذاران خارجی امروز از حمایت بانک مرکزی ایران برخوردار می شوند.

  این مقام مسئول که سخنرانی خود را به زبان انگلیسی ایراد کرد، گفت: مخاطبان اصلی ما در این اجلاس میهمانان خارجی هستند و به احترام آنها سخنان خود را به زبان انگلیسی بیان می کنم.

  وی افزود: ایران به منظور جلب و جذب سرمایه گذاران خارجی در بخش معدن و صنایع معدنی سیاست های اجرایی خود را به گونه ای تدوین کرده که مشارکت آنها را به دنبال داشته باشد و اکنون کشورمان با 58 میلیارد تن ذخیره معدنی در بین 20 کشور شاخص این بخش قرار دارد.

  به گفته خزاعی، سرمایه گذاران خارجی در ایران چنانچه از محلی غیر از تجارت با خسارت مواجه شوند، توسط بانک مرکزی از تضمین لازم برخوردارند و مورد حمایت قرار می گیرند، ضمن آنکه شرکت های بیمه نیز در ایران فعال هستند.

  وی خطاب به شرکتهای خارجی حاضر در این اجلاس تصریح کرد: ایران بازار سرمایه روبه رشدی دارد و اکنون ارزش این بازار به 160 میلیارد دلار می رسد لذا شرکت های خارجی می توانند در آن حضوری فعال داشته باشند.

  رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران گفت: امروز آنچه برای ایران از تامین مالی پروژه ها اهمیت بیشتری دارد، جذب دانش فنی و فناوری روز برای بخش معادن و صنایع معدنی است.

  اجلاس بین المللی معدن و صنایع معدنی ایران باهتمام سازمان توسعه ونوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) روزهای دهم و یازدهم خرداد ماه در مرکز همایشهای برج میلاد برگزار می شود. در این همایش 118 نفر از 40 شرکت خارجی از 20 کشور جهان همراه با 230 شرکت داخلی حضور دارند.

   

  ایرنا

   

   

  1394-3-10   |  15:10:07
  نظر شما
  CAPTCHA
  نظرسنجی

  نظر خود را درباره این خبر درج کنید ثبت کنید؟
  عالی
  خوب
  متوسط
  ضعیف